CascadiaPHP 2024

Çalışma Anı Yapılandırması

Bu işlevlerin davranışı php.ini içindeki ayarlardan etkilenir.

mbstring modülü kullanılabildiği takdirde, exif, Evrenkod ve JIS karakter kodlamalı kullanıcı açıklamalarının dönüşümünü otomatik olarak yapar. Önce belirtilen karakter kümesi kullanılarak kodlama dönüştürüldükten sonra bu yapılır. Sonuç HTTP çıktısına uygun olarak diğer karakter kodlamasına dönüştürülür.

Exif yapılandırma yönergeleri
İsim Öntanımlı Değişlik Yeri Sürüm Bilgisi
exif.encode_unicode "ISO-8859-15" INI_ALL  
exif.decode_unicode_motorola "UCS-2BE" INI_ALL  
exif.decode_unicode_intel "UCS-2LE" INI_ALL  
exif.encode_jis "" INI_ALL  
exif.decode_jis_motorola "JIS" INI_ALL  
exif.decode_jis_intel "JIS" INI_ALL  
INI_* kiplerinin tanımları ve ayrıntılı açıklamaları Yapılandırma ayarlarının yeri bölümünde bulunabilir.

Yapılandırma yönergelerinin kısa açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

exif.encode_unicode string

exif.encode_unicode, UNICODE kodlu kullanıcı açıklamalarının elde edilmesinde kullanılacak karakter kümesini tanımlar. Çoğu Asya ülkesinde kullanılabilecek olan ISO-8859-15 öntanımlıdır. Bu değer boş olabilir. Belirtildiği takdirde mbstring tarafından tanınan karakter kümelerinden biri olmalıdır. Boş olduğu takdirde mbstring eklentisinin öntanımlı dahili kodlaması kullanılır.

exif.decode_unicode_motorola string

exif.decode_unicode_motorola, görüntü motorola bayt sıralamasına sahipse UNICODE kodlu kullanıcı açıklamaları için görüntü içi karakter kümesini tanımlar. Bu değer boş olamaz fakat mbstring tarafından tanınan kodlamalar liste halinde belirtilebilir. UCS-2BE öntanımlıdır.

exif.decode_unicode_intel string

exif.decode_unicode_intel, görüntü intel bayt sıralamasına sahipse UNICODE kodlu kullanıcı açıklamaları için görüntü içi karakter kümesini tanımlar. Bu değer boş olamaz fakat mbstring tarafından tanınan kodlamalar liste halinde belirtilebilir. UCS-2LE öntanımlıdır.

exif.encode_jis string

exif.encode_jis JIS kodlu kullanıcı açıklamalarının elde edilmesinde kullanılacak karakter kümesini tanımlar. İşlevin mbstring eklentisinin öntanımlı dahili kodlamasının kullanılmasını sağlayan boş değer öntanımlı değerdir.

exif.decode_jis_motorola string

exif.decode_jis_motorola, görüntü motorola bayt sıralamasına sahipse JIS kodlu kullanıcı açıklamaları için görüntü içi karakter kümesini tanımlar. Bu değer boş olamaz fakat mbstring tarafından tanınan kodlamalar liste halinde belirtilebilir. JIS öntanımlıdır.

exif.decode_jis_intel string

exif.decode_jis_intel, görüntü intel bayt sıralamasına sahipse JIS kodlu kullanıcı açıklamaları için görüntü içi karakter kümesini tanımlar. Bu değer boş olamaz fakat mbstring tarafından tanınan kodlamalar liste halinde belirtilebilir. JIS öntanımlıdır.

add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top