Giriş

Bu modül, gzip sıkıştırmalı dosyalarla (sıkıştırılmamış olanlarla da fakat soketlerle değil) çalışabilen dosya sistemi işlevlerinin bazıları üzerinden gzip (.gz) sıkıştırmalı dosyaların okunup yazılabilmesini sağlar.

Bilginize:

4.0.4 sürümünde .gz dosyaları için bir fopen sarmalayıcısı devreye girmiştir. fopen() çağrısı sırasında dosya ismini veya dosya yolunu zlib: ile öncelerseniz normal f*() dosya erişim işlevlerini kullanarak sıkıştırılmış dosyalara şeffaf olarak erişmek için özel zlib: URL'lerini kullanabilirsiniz. Bu özellik, fopencookie() işlevini sağlayan bir C çalışma anı kütüphanesi gerektirir. Bu işlevi sağlayan tek kütüphane halen GNU libc kütüphanesidir.

PHP 4.3.0 sürümünden beri, ':' içeren dosya isimlerinden dolayı ortaya çıkan tuhaflıkları gidermek için zlib: yerine compress.zlib:// kullanılmaktadır. fopencookie() işlevine artık gerek kalmamıştır. Bu konuda daha fazla bilgi için zlib:// bölümüne bakınız.

add a note add a note

User Contributed Notes 1 note

up
-2
Anon
1 year ago
This introduction is incomplete because it lacks the information that the module can be used to use HTTP gzip compression with the 'zlib.output_compression' and  'zlib.output_compression_level' configuration settings.

Please be aware that cross-site scripting should be disabled when using HTTP compression because of possible BREACH attacks.
To Top