The PHP Online Conference 2021

Giriş

Bu modül, gzip sıkıştırmalı dosyalarla (sıkıştırılmamış olanlarla da fakat soketlerle değil) çalışabilen dosya sistemi işlevlerinin bazıları üzerinden gzip (.gz) sıkıştırmalı dosyaların okunup yazılabilmesini sağlar.

Bilginize:

4.0.4 sürümünde .gz dosyaları için bir fopen sarmalayıcısı devreye girmiştir. fopen() çağrısı sırasında dosya ismini veya dosya yolunu zlib: ile öncelerseniz normal f*() dosya erişim işlevlerini kullanarak sıkıştırılmış dosyalara şeffaf olarak erişmek için özel zlib: URL'lerini kullanabilirsiniz. Bu özellik, fopencookie() işlevini sağlayan bir C çalışma anı kütüphanesi gerektirir. Bu işlevi sağlayan tek kütüphane halen GNU libc kütüphanesidir.

PHP 4.3.0 sürümünden beri, ':' içeren dosya isimlerinden dolayı ortaya çıkan tuhaflıkları gidermek için zlib: yerine compress.zlib:// kullanılmaktadır. fopencookie() işlevine artık gerek kalmamıştır. Bu konuda daha fazla bilgi için zlib:// bölümüne bakınız.

add a note add a note

User Contributed Notes 1 note

up
-3
Anon
1 year ago
This introduction is incomplete because it lacks the information that the module can be used to use HTTP gzip compression with the 'zlib.output_compression' and  'zlib.output_compression_level' configuration settings.

Please be aware that cross-site scripting should be disabled when using HTTP compression because of possible BREACH attacks.
To Top