Çeşitli Sorular

Burada, belli bir sınıfa dahil edilemeyen sorulara yer verilmiştir.

.bz2 uzantılı kılavuzları Windows üzerinde nasıl açabilirim?

bz2 dosyalarla çalışabilen bir arşivleme aracına sahip değilseniz komut satırı araçlarını » indirebilirsiniz (ayrıntılar için aşağıya bakınız).

Bir komut satırı aracı kullanmak istemezseniz, » Stuffit Expander, » UltimateZip, » 7-Zip, » Quick Zip gibi özgür araçları deneyebilirsiniz. » WinRAR veya » Power Archiver gibi araçlara sahipseniz onlar da bz2 dosyaları açabilmektedir. Total Commander (eskisi: Windows Commander) kullanıyorsanız, bz2 eklentisini » Total Commander sitesinden ücretsiz edinebilirsiniz.

Red Hat'in bzip2 komut satırı aracı:

Win2k Sp2 kullanıcıları için en son sürüm 1.0.2, tüm diğer Windows kullanıcıları için 1.00'dır. İndirdikten sonra çalıştırılabilirin ismini bzip2.exe yapın ve C harfi Windows'un kurulu olduğu sürücüyü belirtmek üzere C:\Windows dizinine koyun.

php_manual_dil.x.bz2 (dil: sizin diliniz, x: istenen biçim, chm gibi) arşiv dosyasının sıkıştırmasını açmak için şu talimatları izleyin:

  • Bir komut istemi penceresi açın.
  • İndirdiğiniz php_manual_dil.x.bz2 dosyasının bulunduğu dizine geçin.
  • php_manual_dil.x.bz2 arşiv dosyasının içeriğini genişletmek için şu komutu verin: bzip2 -d php_manual_dil.x.bz2

İndirdiğiniz php_manual_dil.x.bz2 dosyasının çok sayıda HTML sayfası içermesi durumunda bu işlem sonucunda php_manual_dil.tar adında bir dosya elde edeceksiniz. Tar biçemi » WinZip gibi pek çok Windows arşivleme aracı tarafından bilinmektedir.

add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top